قبل از هر چیزی باید بدانید دوره ++C که در آموزشگاه واژه آموزش میبینید از اهمیت بالایی برخودار است.

++C چیست؟

یک زبان برنامه‌نویسی رایانه‌ای همه‌منظوره، سطح میانی، شیءگرا و چندرگه که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند، عمومی و با قابلیت‌های سطح بالا و سطح پایین می‌باشد. این زبان دارای قابلیت‌های انواع داده ایستا، چندریختی و وراثت معمولاً زبان ترجمه شده با پشتیبانی از برنامه‌نویسی ساخت‌ یافته، برنامه‌نویسی شی گرا، برنامه‌نویسی عمومی است. ++C از Object-Based Programming نیز پشتیبانی می‌کند. ++C به همراه جد خود C از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی تجاری هستند.

مزیت های ++C نسبت به جاوا

جاوا زبان بی نقصی است اما برای توسعه ی اپلیکیشن های اندروید، سی پلاس پلاس برتری هایی نسبت به جاوا دارد. یکی از این مزیت ها میزان استفاده از حافظه ی کمتر است. سی به نوعی جد زبان سی پلاس پلاس است و باید همه ی برنامه های نوشته شده با زبان C را کامپایل کند، بنابراین شما می توانید از نرم افزارهای C مجددا استفاده کنید.

کامپایلر و IDE های زبان برنامه نویسی C/C++

برای زبان برنامه نویسی محبوب C++ کامپایلر ها و همچنین IDE های مختلفی ساخته شده اند که مواردی که در ادامه می خوانید از معروفترین آن ها می باشند.

Turbo C

جزء قدیمی ترین کامپایلر های زبان برنامه نویسی C می باشد که با وجود این قدمت همچنان یکی از محبوبترین کامپایلر ها در میان برنامه نویسیان زبان سی و سی پلاس پلاس می باشد و در اکثر دانشگاه های کشور خودمان نیز ار این کامپایلر استفاده می شود. به خاطر این که این کامپایلر در ابتدا برای سیستم عامل داس ساخته شده است، از محیطی جذاب و گرافیکی برخوردار نمی باشد و همچنان نیز مشابه سیستم عامل داس است.

Turbo C++

جزء زبان های برنامه نویسی قدرتمند و حرفه ایی محسوب می شود و کامپایلری که امروز برای استفاده شما قرار داده ایم جزء کامپایلر هایی است که کار کردن با آن راحت می باشد و تمامی مواردی که برای نوشتن برنامه هایتان به آن ها نیاز دارید در این کامپایلر وجود دارد.

Borland C++

کامپایلر بعدی که معرفی می کنیم Borland C++ نام دارد که توسط کمپانی Borland ساخته شده و یکی از کاملترین ها در میان کامپایلر های زبان سی پلاس پلاس می باشد که از محبوبیت زیادی برخوردار است. قابل ذکر است که این کامپایلر به خوبی از امکانات و قابلیت های جدید ویندوز تا ویندوز ۷ را پشتیبانی می نماید و از تکنولوژی Client-Server در آن استفاده شده است. همچنین با استفاده از این نرم افزار شما قادر خواهید بود برای سیستم عامل لینوکس هم برنامه های کاربردی بنویسید.

Microsoft C++/C

به جرعت می توان گفت که زبان C++/C در میان زبان های مطرح یکی از بهترین ها می باشد و امکاناتی بی نظیری دارد. دلیل آن که اسم این زبان در اکثر کتاب ها و مقالات به صورت C/C++ نوشته می شود این است که زبان C++ خود فرزند زبان C می باشد و همه امکاناتی که در زبان پدر یعنی C وجود دارد در زبان C++ نیز قابل استفاده است. البته در زبان C++ قابلیت های جدیدی مانند شی گرایی و کلاس ها وجود دارند که کار برنامه نویسی را بسیار راحت می کند. قابل ذکر است که کد های نوشته شده با زبان C را می توان در کامپایلر های زبان C++ نیز کامپایل کرد زیرا C/C++ در اصل یک زبان می باشند. ویژگی دیگری که این زبان دارد این است که به سیستم عامل وابسته نمی باشد و شما می توانید کد هایی را که در سیستم عامل لینوکس نوشته اید در سیستم عامل های دیگر نیز به راحتی کامپایل کنید که یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

دوره ++C شامل مهارت تئوری و عملی می باشد که برای اخذ مدرک نهایی سازمان فنی و حرفه ای نیاز به موفقیت در تمام دوره ها در آموزشگاه واژه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.