نرم افزار NS3

قبل از هر چیزی باید بدانید دوره NS3 که در آموزشگاه واژه آموزش میبینید از اهمیت بالایی برخودار است.

نرم افزار شبیه ساز NS3 یک ابزار قدرتمند در زمینه شبکه و نسخه جدید شبیه ساز NS2 برای شبیه سازی شبکه های کامپیوتری است که یک پروژه منبع باز و در حال توسعه می باشد که از سال ۲۰۰۶ شروع شده است. نرم افزار شبیه ساز NS3 برای زیرساخت های شبیه سازی شبکه باز قابل توسعه بوده و ارائه شده به منظور پژوهش و آموزش در حوضه شبکه می باشد. شبیه ساز NS3 مدل کار بسته های اطلاعاتی شبکه را ارائه داده و یک موتور شبیه سازی قوی را برای انجام آنالیز های شبیه سازی فراهم می سازد. پروژه NS3 به عنوان یک سیستم کتابخانه نرم افزار که با یکدیگر کار می کنند ساخته شده است. برنامه های کاربر می تواند به این کتابخانه ها لینک (یا import) شود. برنامه های کاربر همچنین می تواند با زبان برنامه نویسی ++C و یا Python نوشته شود.

NS3 بیشتر پروتکل های شبکه را تحت پوشش خود دارد. با استفاده از شبیه سازی شبکه با NS3 می توان یک شبکه را قبل از پیاده سازی واقعی، مدل سازی نموده و پارامترهای مختلف شبکه را در شبیه سازی تغییر داد و نتایج حاصل از شبیه سازی ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

معرفی دوره NS3

شما با سپری کردن این دوره آموزشی، خواهید توانست شبیه ساز NS3 را روی سیستم عامل لینوکس اوبونتو نصب نموده و شبیه سازی با این شبیه ساز را آغاز نمایید. در این دوره، مثال های متنوعی از شبیه سازی شبکه های Point-to-Point ، شبیه سازی شبکه LAN با توپولوژی BUS و پروتکل CSMA ، شبیه سازی شبکه های Ethernet و همچنین نحوه استفاده از سوئیچ بین گره های شبکه را آموزش خواهید دید و در پایان، چگونگی تحلیل نتایج شبیه سازی و استخراج معیارهای ارزیابی مانند تأخیر، پکت های Loss شده و تحویل داده شده و … را خواهید آموخت.

 

مخاطبین دوره

این دوره آموزشی، مربوط به آموزش شبیه سازی و مدل سازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از نرم افزار NS3 می باشد و با توجه به اینکه محتوای دوره، کاملاً کاربردی و پروژه محور است، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، متخصصین حوزه شبکه و فعالان حوزه IT، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. ضمناً شرکت ها و ارگان های خصوصی و دولتی که نیاز به آموزش سازمانی NS3 برای کارکنان دارند، می توانند با ما تماس حاصل کنند، و در رابطه با شرایط مناسب و تخفیف های ما برای ثبت نام های گروهی یا آموزش اختصاصی برای سازمان ها، اطلاعات لازم را کسب کنند.

دوره NS3 شامل مهارت تئوری و عملی می باشد که برای اخذ مدرک نهایی سازمان فنی و حرفه ای نیاز به موفقیت در تمام دوره ها در آموزشگاه واژه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.